KONAK Lapeistra
Doğanın içindeki KONAĞINIZ
Booking
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
Kamp Alanları:

Yaylatepe- Gürlekçeşme- Kartalçimen- Sarıkız Tepesine 15-25 Ağustos tarihleri arasında yapacağınız gezide Kartalçimeni şölen alanında 10 gün boyunca yayla yapan Türkmen köylülerinin şenliklerini izleme olanağı bulursunuz. Kazdağları Flora (bitki) ve Fauna (hayvan) türleri açısından çok zengindir. Özellikle Kazdağlarında yetişen Kazdağı Göknar’ı en güzel örnektir. Su kaynakları bol olan kazdağlarında sayısız çağlayanlar, büvet ve göletler bulunmaktadır. Bu nedenle yazın kavurucu sıcaklarında bu mevkilerde yüzerek serinleme olanağı bulursunuz. Mehmetalan Köyü sınırları içinde bulunan Hızır Kamp ve Endes Kampta da konaklama ve gezi olanakları sunulmaktadır. 

Trekking (yürüyüş) güzergahları:

Kavurmacılar Köyü- Cızlak Mevkii- İkizoluk- Sarıkız- Tavşanoynağı- Tepe Dumanlı Mevkii- Gürlekçeşme- Çamlıbel Köyü- Arıtaşı Köyü Zığındere Mevkii (Dönüş aynı güzergahtan)Mehmetalan Köyü-Yayla Tepe (Araçla) Yayla Tepe- Ayı Deresi (Trekking) Ayı Deresi- Mehmetalan Köyü (Araçla) 

 

ULAŞIM:

Edremit-Akçay otogarından yurdun çeşitli yörelerine otobüs ve minibüs ile ulaşım sağlanmaktadır.Ayrıca Edremit’ten yaklaşık 7 km uzaklıkta İzmir yolu kenarında Körfez Havaalanı’ndan İstanbul’a yaz aylarında uçakla ulaşım sağlanmaktadır.Havaalanının uluslararası ulaşıma açılmasına çalışılmaktadır.Yaz sezonunda Akçay ve Altınoluk yörelerinde teknelerle çevrede deniz turları organize edilmektedir..